Home / Novosti / Vesti / Vrnjačka Banja – centar mladih poslastičarskih nada

Vrnjačka Banja – centar mladih poslastičarskih nada

Mladi poslastičar - Vrnjačka Banja

Novi ciklus takmičenja “Mladi poslastičar” započinjemo u Vrnjačkoj Banji

Vrnjačka Banja nadaleko je poznata kao kraljica banjskog turizma, ali mi smo otkrili još jednu tajnu ovog šarmantnog grada – krije nove nade poslastičara.

Kroz projekat „Mladi poslastičar“ koji 5. godinu zaredom realizujemo u saradnji sa Zdravkom Gavrilovićem, upoznali smo i otkrili nove talente koji su pokazali pravo poslastičarsko umeće tokom takmičenja održanog u Ugostiteljsko turističkoj školi u Vrnjačkoj Banji. Takmičenju je prethodio masterclass tokom koga su učenici pažljivo slušali savete svog starijeg kolege Zdravka i imali priliku da saznaju sve o njegovom karijernom putu koji ih je dodatno motivisao da hrabro koračaju ovim „slatkim” svetom.

„Sa određenim talentima se naprosto rađamo, ali put do njihovih spoznavanja zna da bude dug i neizvestan. Poslastičarstvo je mnogo više od pripreme poslastica, to je umetnost u kojoj svaki poslastičar stvara svoje remek delo koje nosi lični pečat – ljubav. Put do osvajanja titule najboljeg poslastičara nije lak, ali ulaganjem u znanje i usavršavanje postaje se sve bolji i siguran sam da se među vama kriju talenti koji čekaju da budu otkriveni, možda već danas “, izjavio je Zdravko.

Učenici su pomno slušali savete našeg najboljeg poslastičara, a zatim su prešli na drugi, uzbudljiviji deo takmičenja – pripremu poslastice koja će biti „ulaznica“ za naredni krug. Kabinetom se brzo poširio egzotični miris voća, a učesnici su prionuli na rad kako bi pokazali svoje umeće spajanjem naizgled nespojivog: pirinča, manga i limuna. Spretni, naoružani pravim namirnicama i voljom, sa žarom su prihvatili zadatak koji je bio izazovan kako za njih, tako i za Zdravka. Svaki kolač je degustiran i ocenjen kako bi nijanse presudile ko od ovih talentovanih učenika odlazi u finale.

Nakon neizvesnog nadmetanja, pobedu su odnele učenice Janja Tomić, Katarina Plašić i Anica Šekler, čije su poslastice dobile najveću ocenu. One će se sastati sa ostalim finalistima na takmičenju u Beogradu, gde ih očekuje borba za titulu najboljeg mladog poslastičara koji će biti nagrađen vrednim priznanjem kompanije Dijamant.

Podeli sa drugima:
Povezani članci
Daun etiketa

Crteži osoba sa Daunovim sindromom na etiketama Dijamant ulja

Daun etiketa
Crteži osoba sa Daunovim sindromom na etiketama Dijamant ulja
Izabrani proizvod godine
Tri Dijamant proizvoda osvojila prestižni pečat „Izabrani proizvod godine“